16-річний воротар взяв три пенальті та вивів Ворсклу до фіналу Кубка України

Полтавська Ворскла у рамках 1/2 фіналу Кубка України у серії післяматчевих пенальті здолала Маріуполь. Героєм зустрічі став 16 річний голкіпер Павло Ісенко, якого головний тренер Юрій Максимов випустив спеціально під одинадцятиметрові.

Поєдинок команди розпочали обережно. Вочевидь, далося взнаки хвилювання, адже на кону вихід до фіналу.
Першу небезпечну атаку створили Ворскляни на 11-й хвилині, коли Пуцлін пробив з льоту після помилки Яворського – рикошет і кутовий. У відповідь Мишньов пробив низом із лінії штрафного майданчика, але оборонець Ворскли заблокував цю спробу. Тут же полтавці могли відкрити рахунок, проте м’яч після дальнього удару Кане пройшов поруч зі стійкою.

Наступного небезпечного моменту довелося чекати хвилин 15, а в епіцентрі подій знову опинився малійський захисник Ворскли. Цього разу Кане класно пробив зі штрафного поблизу кута карної зони, однак Гальчук витягнув м’яч з-під стійки. Добивання ж у виконанні Чеснакова вийшло дуже невдалим.

Далі господарі додали обертів. Тиск швидко дав плоди: на 37-й хвилині Горбунов підхопив м’яч, змістився з флангу до центру й пробив із півкола штрафного, а Різник, дезорієнтований Чурком (й міні рикошетом від нього), не впорався з ударом 1:0.

Ще до перерви Горбунов міг оформити дубль. 26-річний маріуполець вискочив сам на сам з голкіпером, але програв полтавцю у ближньому бою.

Зі стартом другої половини суперники продовжили утримувати темп. “Ворсклі” потрібно було відіграватися, тому не дивно, що гості додали агресії в атаці, в той час як “Маріуполь” став регулярно користуватися вільними зонами на полтавській половині поля.

Зрештою полтавці зуміли зрівняти рахунок. На 79-й хвилині Тищенко сфолив проти Степанюка у власному штрафному й привіз пенальті. До позначки підійшов Кане й впевнено переграв Гальчука – 1:1.

Основний час так і завершився нічиєю й матч перейшов в овертайм.

В овертаймі швидкості трохи підупали, хоча внутрішнє напруження відчувалося в кожній секунді. Полтавці продовжували атакувати небезпечніше, але вже і маріупольці не грали на відбій, але голів ніхто не забив, тож все потрібно було вирішувати в серії пенальті.

Тренери гостей перед серією пенальті пішли на нестандартний хід, випустивши під пенальті 16-річного воротаря Павла Ісенка. Молодий голкіпер став героєм відбивши три удари суперників.

Полтавці в друге в історії виходять у фінал, де зустрінуться з київським Динамо.

24.06.2020 1/2 фіналу Кубок України м. Маріуполь. Стадіон ім. В. С. Бойка

ФК Маріуполь – Ворскла 1:1 ( по пенальті 2:

Голи: Сергій Горбунов 37 – Ібрахім Кане 80 (пен.)

Серія пенальті: 0:1 – Пуцлін, 0:1 – Кулаков (воротар), 0:1 – Шехіч (вище), 1:1 – Кащук, 1:2 – Кане, 2:2 – Полегенько, 2:3 – Скляр, 2:3 – Ігнатенко (воротар), 2:3 – Баєнко (воротар), 2:3 – Корнієнко (воротар)

ФК Маріуполь: Євген Гальчук, Сергій Чоботенко, Дмитро Топалов (Олексій Кащук 69), Павло Полегенько, Дмитро Мишньов (Ігор Тищенко 75), В’ячеслав Чурко (Андрій Кулаков 69), Сергій Яворський (Олексій Биков 75), Сергій Горбунов (Джойскім Дава 56), Данило Ігнатенко, Віктор Корнієнко, Руслан Фомін (Артем Дудик 112)

Ворскла: Дмитро Різник (Павло Ісенко 120), Ігор Пердута, Олександр Скляр, Владислав Кулач (Данило Кравчук 61), Руслан Степанюк, Володимир Чеснаков, Вадим Сапай, Давид Пуцлін, Ібрахім Кане, Павло Ребенок (Едін Шехіч 76), Пап-Альюн Ндіайє (Володимир Баєнко 80)

Попередження: Дмитро Топалов 32, Ігор Тищенко 84, Олексій Биков 112 – Олександр Скляр 70, Пап-Альюн Ндіайє 79, Давід Пуцлін 80, Володимир Чеснаков 87